Достапни линкови

Пратениците обезбедија двотретинско мнозинство за уставни измени


Пратениците обезбедија двотретинско мнозинство за уставни измени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Осумина пратеници од ВМРО ДПМНЕ и нивната коалиција гласаа за пристапување кон уставни измени. Со двотретинско мнозинство зачекоривме кон западните сојузи, изјави премиерот Зоран Заев.

XS
SM
MD
LG