Достапни линкови

„Духовите на Африка“ во Музеј на Македонија


„Духовите на Африка“ во Музеј на Македонија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

„Духовите на Африка: ритуална западноафриканска уметност“ е насловена изложбата што од 17 октомври и во следниве два месеца се одржува во Музеј на Македонија.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG