Достапни линкови

Најавената нова армија на Косово и безбедноста во регионот


Најавената нова армија на Косово и безбедноста во регионот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Србија предупреди дека создавањето на косовска армија би можело да има „непредвидливи последици за безбедноста во регионот“. До ваквите реакции на Белград дојде откако Собранието на Косово даде прелиминарно одобрување на законите за зголемување на бројот и на ингеренциите на косовските безбедносни сили.

XS
SM
MD
LG