Достапни линкови

Со влезот во НАТО ќе се зголеми и интересот на странските инвеститори


Со влезот во НАТО ќе се зголеми и интересот на странските инвеститори
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:09:47 0:00

Политичката неизвесност засега не се одразува врз странските инвеститори, но ако продолжи веројатно ќе има последици. Од друга страна, ако влеземе во НАТО и почнеме преговори со ЕУ, заинтересираноста на инвеститорите ќе се зголеми, вели министерот задолжен за привлекување странски инвестиции, Аднан Ќахил, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG