Достапни линкови

Реформи во судството по мерка на власта


Реформи во судството по мерка на власта
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:55 0:00

Во Македонија, според познавачите, судството со секоја реформа досега оди од лошо кон уште полошо. Реформите се сведуваа на избор на нови судии, кои се според мерката на власта. Состојбата со судството не е розова и во некои земји членки на Европската Унија.

XS
SM
MD
LG