Достапни линкови

Најмногу жени кандидати на претстојните избори во Авганистан


Најмногу жени кандидати на претстојните избори во Авганистан
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

На претстојните парламентaрни избори во Авганистан има 417 жени кандидати, најмногу досега. Тие најавуваат борба против насилство врз жените и старите традиции. Нивната изборна кампања се смета како тест за демократските институции, уништени од војната.

XS
SM
MD
LG