Достапни линкови

Кои се македонските Википедијанци?


Кои се македонските Википедијанци?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Млади се обучуваат како да објавуваат на Википедија, како да ги проверат фактите и придонесуваат во македонската верзија на енциклопедијата. Нивниот придонес е значаен особено ако се спореди англиската Википедија со 6 милиони статии и македонската со 97 илјади статии. Што порачуваат Википедијанците?

Категории

XS
SM
MD
LG