Достапни линкови

Италија може да предизвика нова должничка криза во еврозоната?


Италија може да предизвика нова должничка криза во еврозоната?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Инвеститорите стравуваат дека големите планови за трошење на Италија би можеле да создадат нова должничка криза во еврозоната. Само што таа би била многу поголема од онаа кога светот беше загрижен за Грција, која е многу помала економија.

XS
SM
MD
LG