Достапни линкови

Заев: Подготвен сум да ја платам политичката цена


Заев: Подготвен сум да ја платам политичката цена
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Премиерот Зоран Заев во својство на предлагач на уставните измени понуди “помирување” за настаните во Собранието на 27 април лани. Од опозицијата критикуваат за Договорот од Преспа и за уставните измени. Двотретинското мнозинство се уште е неизвесно.

Категории

XS
SM
MD
LG