Достапни линкови

Трамп: Матис е некаков вид демократ кој би можел да си оди


Трамп: Матис е некаков вид демократ кој би можел да си оди
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за телевизијата Си Би Ес изјави дека секретарот за одбрана Џим Матис може да замине од функцијата. Притоа Трамп оцени дека Матис бил „некаков вид на демократ“.

XS
SM
MD
LG