Достапни линкови

Украинската црква на чекор до автокефалност


Украинската црква на чекор до автокефалност
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Украина во четвртокот обезбеди одобрување за формирање независна црква во она што Киев вели дека е витален чекор против руското мешање во нејзините работи. Меѓутоа руското свештенство жестоко се спротивставува на најголемата поделба во христијанството во последниве илјада години.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG