Достапни линкови

Трамп: ако сте уморни од победи гласајте за демократите


Трамп: ако сте уморни од победи гласајте за демократите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп за време на предизборниот митинг во Пенсилванија ги повика поддржувачите да гласаат на претстојните избори за Конгресот, додавајќи дека ова било најголемата револуција што некогаш се случила во Соединетите држави. Тој исто така упати апел за помош на погодените подрачја од ураганот Мајкл на Флорида и во Џорџија.

XS
SM
MD
LG