Достапни линкови

Почна комисиската расправа за уставните измени


Почна комисиската расправа за уставните измени
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Премиерот Зоран Заев во Собранието рече дека уставните измени заслужуваат поддршка од сите пратеници. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествуваат во менувањето на Уставот и затоа власта не може да обезбеди двотретинско мнозинство за промените, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Вељаноски.

Категории

XS
SM
MD
LG