Достапни линкови

Популизмот ѝ помага на Русија да го јакне влијанието на Балканот


Популизмот ѝ помага на Русија да го јакне влијанието на Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Стратегијата на мека сила на Русија најде плодна почва на Балканот, но и во Централна Европа и на Балтикот. Ова се наведува во анализата на новинската агенција Асошитед прес во која се оценува дека референдумот во Македонија и изборната победа на лидерот на босанските срби Милорад Додик и одат на рака на Москва.

Категории

XS
SM
MD
LG