Достапни линкови

Заев ги демантира гласините за поткуп на пратеници


Заев ги демантира гласините за поткуп на пратеници
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Премиерот Зоран Заев рече дека имаат доволен мотив да ја почнат процедурата за уставните измени, но нагласи дека никој не може да каже дали има обезбедено мнозинство во Собранието. Тој рече и дека ги отфрла сите шпекулации за некакви како што рече пари за пратениците.

XS
SM
MD
LG