Достапни линкови

Бугарија под притисок по убиството на новинарката Маринова


Бугарија под притисок по убиството на новинарката Маринова
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Во Бугарија расте притисокот врз властите да ги откријат сторителите на убиството на новинарката Викторија Маринова. Телото на 30 годишната новинарка која беше водителка на програмата „Детектор“ за малата приватна ТВН телевизија во Русе, беше пронајдено во саботата. Нејзиното брутално убиство предизвика меѓународна осуда.

Категории

XS
SM
MD
LG