Достапни линкови

Владата предложи четири измени на Уставот


Владата предложи четири измени на Уставот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Додавање на придавката северна пред Република Македонија, менување на преамбулата, измени во делот за Македонците и дијаспората во странство и гаранции за границите, се четирите измени што ги предложи владата. Постапката за уставните измени продолжува во Собранието.

XS
SM
MD
LG