Достапни линкови

Шест години затвор и забрана за напуштање на Скопје за Јанкуловска


Шест години затвор и забрана за напуштање на Скопје за Јанкуловска
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Незаконскиот тендер за Мерцедесот и донесе шест години затвор на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. Таа не присуствуваше на пресудата и накусо изјави дека коментарот ќе го напише во жалба до Судот.

Категории

XS
SM
MD
LG