Достапни линкови

Во БиХ најмногу гласови за Додик, Комшиќ и Џаферовиќ


Во БиХ најмногу гласови за Додик, Комшиќ и Џаферовиќ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Според прелиминарните резултати што ги објави Централната изборна комисија на Босна и Херцеговина, на изборите за Претседателството на БиХ најмногу гласови добија Шефик Џаферовиќ кандидат на најголемата бошњачка партија СДА, Жељко Комшиќ од храватската заедница кој веќе два мандата беше на таа функција и Милорад Додик кој во Република Српска го победи неговиот против кандидат Младен Иваниќ.

XS
SM
MD
LG