Достапни линкови

Гласање на изборите во БиХ


Гласање на изборите во БиХ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:24 0:00

Во Босна и Херцеговина денеска се одржуваат избори, осми по ред на сите нивоа на власта, од прогласувањето независност на таа држава во 1992 година со Дејтонскиот договор.

XS
SM
MD
LG