Достапни линкови

Груевски - Ова е политички прогон, нема да гласам за уставните измени


Груевски - Ова е политички прогон, нема да гласам за уставните измени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Поранешниот премиер Никола Груевски и денеска оцени дека потврдувањето на пресудата од две години затвор за случајот Тенк од страна на Апелациониот суд е политички прогон. Тој рече дека нема да гласа за уставните измени. Груевски денеска е на суд за случајот Титаник.

XS
SM
MD
LG