Достапни линкови

Земан: БЈРМ е многу долго име


Земан: БЈРМ е многу долго име
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Иванов додаде дека не може да се прифати спогодба која оди на референдум без национален консензус и за која не е обезбедено двотретинско мнозинство во Парламентот. Тој наведе дека Македонија е „жртва на двојни стандарди“, обвинувајќи ја ЕУ дека бара од земјата нешто што не е побарано од ниту една друга.

Категории

XS
SM
MD
LG