Достапни линкови

Рамадани - Поддршката ќе продолжи ако Македонија го спроведе Договорот


Рамадани - Поддршката ќе продолжи ако Македонија го спроведе Договорот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:07 0:00

Претседателот на Евроатланскиот совет во Мкаедонија Исмет Рамадани вели дека поддршката за Македонија од лидерите на европските и НАТО земјите ќе продолжи, но само ако докрај се имплементира Договорот со Грција. Тој претпоствува дека тие може да најават и санкции за земјата, особено за ВМРО-ДПМНЕ.

XS
SM
MD
LG