Достапни линкови

Може ли МПЦ да го фати украинскиот воз?


Може ли МПЦ да го фати украинскиот воз?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:08:07 0:00

Може ли и Македонската православна црква да се надева на сличен развој како со Украинската црква и да добие автокефалност директно од Цариград. МПЦ исто така со децении се бори за независност и иако двата случаи не се исти, сега е добар историски момент, велат познавачите.

XS
SM
MD
LG