Достапни линкови

Заев: Од утре разговори со ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени


Заев: Од утре разговори со ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека од утре ќе започнат разговорите со ВМРО -ДПМНЕ околу обезбедувањето на двотретинско мнозинство за усвојување на уставните измени во Собранието кои се потребни за имплементација на Договорот за името со Грција. Тој изрази надеж дека ќе успеат да се договорат со опозициската партија и уште еднаш повтори дека доколку тоа не се случи се подготвени на одржување на предвремени парламентарни избори.

XS
SM
MD
LG