Достапни линкови

Трамп: луѓето во ОН се забавуваа заедно со мене


Трамп: луѓето во ОН се забавуваа заедно со мене
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Обединетите нации не му се смееле кога тој ги фалеше успесите на неговата влада за време на говорот пред Генералното собрание. Светските државници и тој, според него, само „добро се забавувале“.

Категории

XS
SM
MD
LG