Достапни линкови

НАТО и Русија ги продолжуваат контактите


НАТО и Русија ги продолжуваат контактите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека сака поконструктивни односи со Русија, дури и кога западниот сојуз презема интензивни мерки за да одговори на зголемената воена агресивност на Москва.

Категории

XS
SM
MD
LG