Достапни линкови

Иран и големите сили ќе тргуваат и покрај санкциите на САД


Иран и големите сили ќе тргуваат и покрај санкциите на САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Преостанатите страни во нуклеарниот договор со Иран се согласија да продолжат да работат за одржување на трговијата со Техеран. Ова и покрај скептицизмот дека тоа е можно, бидејќи во ноември продолжуваат американските санкции за задушување на иранската продажба на нафта.

Категории

XS
SM
MD
LG