Достапни линкови

Нема победници во трговската војна меѓу САД и Кина


Нема победници во трговската војна меѓу САД и Кина
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Меѓународниот монетарен фонд предупреди дека во сегашната трговска војна меѓу Соединетите држави и Кина нема победници. Според ММФ, од клучно значење за глобалниот развој е двете страни да најдат заемно прифатливо решение.

XS
SM
MD
LG