Достапни линкови

Балканот со кинески кредити до ЕУ


Балканот со кинески кредити до ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00

Во „Темата на неделата“ се осврнуваме врз се поинтензивната дебата за кинеското, не само економско влијание во Европа, како во земјите на ЕУ, така и во земјите кои се стремат да и се приклучат: Црна Гора, Србија, Македонија и Албанија.

XS
SM
MD
LG