Достапни линкови

ЕУ и Британија во барање компромис за Брегзитот


ЕУ и Британија во барање компромис за Брегзитот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Неформалниот самит на Европската унија во Салцбург е посветен на Брегзитот, односно на неопходноста излегувањето на Британија од Унијата да биде со договор, кој засега се уште е тешко да се постигне.

Категории

XS
SM
MD
LG