Достапни линкови

Уставен суд - референдум ќе има, иницијаторите незадоволни


Уставен суд - референдум ќе има, иницијаторите незадоволни
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Со седум гласа против и два за, заврши двочасовната седница на Уставниот суд на која беше разгледувана иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдум. Подносителите на иницијативата обвинија за притисок врз судиите.

XS
SM
MD
LG