Достапни линкови

Георгиевски - Договорот не е идеален, но идентитетските прашања се зачувани


Георгиевски - Договорот не е идеален, но идентитетските прашања се зачувани
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:01 0:00

Илузорна е приказната дека ако пропадне референдумот и ако ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт, некој на нив ќе им даде подобар договор за името, вели основачот на партијата, Љубчо Георгиевски.

Илузорна е приказната дека ако пропадне референдумот и ако ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт, некој на нив ќе им даде подобар договор за името, вели Љубчо Георгиевски. Тој вели дека тогаш ВМРО-ДПМНЕ или ќе мора истиот тој договор да го потпише или повторно земјата ќе остане без никаков договор во наредните три - четири децении, а на луѓето ќе им се објаснува колку големи патриоти биле.

Категории

XS
SM
MD
LG