Достапни линкови

Трамп: можно постојано воено присуство на САД во Полска


Трамп: можно постојано воено присуство на САД во Полска
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата администрација го разгледувала барањето за постојано американско воено присуство во Полска. Варшава е подготвена за тоа да плати 2 милијарди долари.

Категории

XS
SM
MD
LG