Достапни линкови

Дронови ги контролираат патиштата на Косово


Дронови ги контролираат патиштата на Косово
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Косовската полиција почна да употребува и дронови за контролирање на дисциплината на возачите на патиштата, со цел намалување на сообраќајните несреќи. За почеток, има успех.

XS
SM
MD
LG