Достапни линкови

Судијата Кавано ќе одговара за наводите за сексуален напад


Судијата Кавано ќе одговара за наводите за сексуален напад
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Кандидатот за член на американскиот Врховен суд Брет Кавано и жената која го обвини за сексуален напад во 1982 година, ќе бидат повикани да сведочат во Комитетот за правосудство на Сенатот. Со тоа, се комплицира она што се чинеше дека ќе биде лесен процес во Конгресот на одобрување на неговата кандидатура.

XS
SM
MD
LG