Достапни линкови

Матис - Имате демократска одговорност да гласате


Матис - Имате демократска одговорност да гласате
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Договорот од Преспа заедно со клучните реформи кои се спроведуваат го отклучија процесот за влез во НАТО, рече американскиот секретар за одбрана, Џејмс Матис. Тој вели дека гласањето на референдумот е најважното гласање во историјата на Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG