Достапни линкови

BBG Affiliates

Матис пречекан пред владата во Скопје


Матис пречекан пред владата во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис изутрината пристигна во Скопје. Во владата тој имаше средба со премиерот Зоран Заев и министерката за одбрана Радмила Шеќеринска.Матис во минатата недела најави дека ќе ја посети Македонија за да изрази јасна поддршка за претстојниот референдум за прашањето за името, но и загриженост поради можното мешање на Москва во процесот.

Категории

XS
SM
MD
LG