Достапни линкови

Светски самит за акција против климатските промени


Светски самит за акција против климатските промени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Меѓународните напори во борбата против климатските промени, наместо досадни и суви преговори деновиве добија холивудски сјај, малку повеќе ветени пари од Волстрит и значителна доза на навивање. Бизнис-лидери, градоначалници, гувернери и активисти од целиот свет се собраа деновиве во Сан Франциско на Глобалниот самит за климатска акција.

XS
SM
MD
LG