Достапни линкови

Мичел: Граѓаните да не ја пропуштат шансата која ја нуди референдумот


Мичел: Граѓаните да не ја пропуштат шансата која ја нуди референдумот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Американскиот помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања Арон Вес Мичел по средбата со премиерот Зоран Заев во Владата ги повика граѓаните да излезат и да гласаат на референдумот, кој е историска шанса за Македонија на патот кон ЕУ и НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG