Достапни линкови

Могерини: Граѓаните да го изразат својот став на референдумот


Могерини: Граѓаните да го изразат својот став на референдумот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини при посетата на старата скопска чаршија денеска порача дека нејзината улога не е да се меша во внатрешната политика на Македонија, но е нејзина одговорност да ги повика сите да го искажат својот став на претстојниот референдум.

Категории

XS
SM
MD
LG