Достапни линкови

Бушати: Договорот на Македонија и Грција е значаен за стабилнoстa во регионот


Бушати: Договорот на Македонија и Грција е значаен за стабилнoстa во регионот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Сакам да се придружам на пријателските пораки и ги повикувам граѓаните, осoбено Албанците да го подржат Договорот кој има значење за демократската стабилност во регионот , изјави министерот за надворешни работи на Албанија, Дитмир Бушати по средбата со неговиот македонски колега Никола Димитров.

XS
SM
MD
LG