Достапни линкови

Како може точно да се предвиди исходот од гласање


Како може точно да се предвиди исходот од гласање
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:33 0:00

Анкети за предвидување на исходот од гласање во државите и зошто тие, во последно време, се погрешни. Свесно се манипулира со анкетите или пак има и други причини? Во Македонија, на последните избори, речиси сите анкети беа погрешни.

Категории

XS
SM
MD
LG