Достапни линкови

Заев: Нема да ја испуштиме шансата за просперитетна Македонија


Заев: Нема да ја испуштиме шансата за просперитетна Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Претстојниот референдум за Договорот со Грција е најдобрата шанса која нема да ја пропуштиме, бидејќи приклучувањето кон европското семејство ќе значи поголема стабилност и просперитет дома, рече денеска меѓу другото, премиерот Зоран Заев во своето обраќање на пленарната седница на Европарламентот.

Категории

XS
SM
MD
LG