Достапни линкови

НАТО вежба пресретнување руски авиони над Европа


НАТО вежба пресретнување руски авиони над Европа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Британски, француски, италијански и германските борбени авиони симулираа пресретнувања на летови над Западна Европа, како дел од вежбите на НАТО за одвраќање на руски авиони да влезат во воздушниот простор на земјите членки на Алијансата. Во истовреме, Русија, на тековните најголеми манвери на нејзината армија, го покажа најсофистицираниот противвоздушен систем.

XS
SM
MD
LG