Достапни линкови

Јункер: единство во ЕУ за Западен Балкан


Јункер: единство во ЕУ за Западен Балкан
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

Во своето годишно обраќање пред Европскиот Парламент за „Состојбата на ЕУ“, претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, предупреди на надворешните влијанија на Балканот.

XS
SM
MD
LG