Достапни линкови

Тачи: Граѓаните да излезат масовно на референдумот


Тачи: Граѓаните да излезат масовно на референдумот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Косовскиот претседател Хашим Тачи по денешната средба со премиерот Зоран Заев порача дека референдумот е историски момент за Македонија, кој ако биде успешен ќе значи мир за целиот регион. Според него, граѓаните треба да гласаат „за“ и да се постигне цензусот на референдумот.

Категории

XS
SM
MD
LG