Достапни линкови

СТАВ: Кој како сака


СТАВ: Кој како сака
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика граѓаните на референдумот да се изјаснат по сопствено убедување. Според него, ВМРО-ДПМНЕ е за членство во НАТО и ЕУ, но против Договорот за името со Грција, иако Столтенберг повеќепати повтори дека едно без друго не може.

Категории

XS
SM
MD
LG