Достапни линкови

Најголеми руски воени игри по падот на Советскиот сојуз


Најголеми руски воени игри по падот на Советскиот сојуз
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Русија ги започна најголемите воени игри од падот на Советскиот Сојуз во близина на границата со Кина. Во покажувањето сила која вклучува и заеднички вежби со кинеската армија Русија мобилизира 300.000 војници.

Категории

XS
SM
MD
LG