Достапни линкови

Само информираните објективно одлучуваат


Само информираните објективно одлучуваат
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Создавање платформи за лесно достапни информации е дел од модерниот активизам. Меѓу овие активисти е и 25-годишниот Горјан Јовановски, креатор на веб-страната „Да разјасниме“ и апликацијата „Мој Воздух“, кој смета дека е важно граѓаните да се информираат од непристрасни извори. Што порачува тој?

XS
SM
MD
LG